Medicus logo

Komora hiperbaryczna

Tlenoterapia hiperbaryczna  jest efektywną metodą dostarczania tlenu do wszystkich organów i tkanek organizmu. Wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd, przyśpiesza procesy regeneracyjne oraz jest skutecznym sposobem leczenia wielu chorób.

Tlen jest niezbędny do życia.
Człowiek może przeżyć 3 tygodnie bez jedzenia, 3 dni bez wody i do 3 minut bez tlenu. Kiedy jego poziom w organizmie maleje, wszystko w nim zaczyna źle funkcjonować. Właściwe dotlenienie organizmu pozwala na zachowanie zdrowia fizycznego oraz psychicznego na najwyższym poziomie.

Wskazania do tlenoterapii hiperbarycznej:

 

 • cukrzyca - Tlenoterapia hiperbaryczna przeciwdziała powstawaniu cukrzycy, co ogranicza jej negatywny wpływ na organizm.Daje dobre efekty lecznicze również w przypadku wystąpienia trudno gojących się ran, owrzodzeń i pęknięć skóry.
 • sport- Tlenoterapia hiperbaryczna zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne. Jest skuteczna w przypadku leczenia kontuzji, jako środek redukujący ból i obrzęki oraz powstrzymujący rozwój bakterii w miejscach urazu.
 • borelioza - Bakterie wywołujące boreliozę giną w środowisku o wysokim stężeniu tlenu.
 • autyzm - U osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD) zauważono, że w wyniku stosowania tlenoterapii hiperbarycznej nastąpiła widoczna poprawa zdolności poznawczych, koncentracji i komunikowania się, a także polepszyło się rozumienie związków przyczynowo-skutkowych.
 • neurologia - Tlenoterapia hiperbaryczna ma niezwykle korzystnie wpływ na wspomaganie leczenie chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jej wykorzystanie m.in. umożliwia naprawę i tworzenie nowych naczyń krwionośnych w mózgu.
 • kardiologia - wspomaga pracę zdrowego serca i poprawia stan pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. W połączeniu ze standardową terapią kardiologiczną prowadzi do ograniczenia śmiertelności oraz obniżenia ryzyka poważnych powikłań chorobowych.
 • gastrologia - Badania naukowe udowodniły skuteczność tlenoterapii hiperbarycznej komory tlenowej staje się coraz bardziej popularne również w przypadku leczenia alergii.
 • dermatologia - W wyniku poprawy natlenowania tkanek następuje szybsze gojenie się różnych uszkodzeń skóry oraz odnowa i regeneracja tkanek nabłonkowych.
 • przemiana materii - Dostarczanie tlenu hiperbarycznego do organizmu pobudza procesy życiowe, szczególnie te związane z przemianą materii, co znacząco wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz przyśpiesza utratę nadmiaru masy ciała.
 • leczenie oparzeń - Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej w okolicach rany oparzeniowej następuje ograniczenie obrzęku i zmniejszenie utraty płynu przez uszkodzone naczynia oraz zachodzi poprawa funkcji krążenia zmniejszające ryzyko infekcji.
 • reumatyzm - Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej hamuje rozwój procesu chorobowego, regeneruje stawy i eliminuje stany zapalne poprzez zwiększenie ukrwienie i przepływu substancji odżywczych do miejsca zapalnego, redukcję obrzęków i zmniejszenie dolegliwości bólowych.
 • spowolnienie procesów starzenia - Regularne sesje w hiperbarycznej komorze tlenowej pozwalają na znaczne opóźnienie procesów starzenia. Tlenoterapia hiperbaryczna jest powszechnie wykorzystywana w kuracjach odmładzających. Tlen dociera do "uśpionych" komórek skóry, odżywia je oraz powoduje tworzenie się kolagenu i komórek macierzystych.
 • ortopedia i rehabilitacja - Badania wykazują korzystny wpływ terapii hiperbarycznej na tkankę kostną, chrząstkę, struktury okołostawowe oraz mięśnie szkieletowe. Tlen hiperbaryczny pomaga uśmierzyć ból, zmniejszyć stan zapalny i wspomaga proces regeneracji uszkodzonych tkanek.
 • depresja i zespół wypalenia zawodowego - wyniku stosowania tlenoterapii hiperbarycznej następuje poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia. Poprawia się metabolizm komórek nerwowych, pamięć, zdolność koncentracji dzięki czemu zmniejszają się dolegliwości wywoływane depresją.

Zapraszamy do lekarzy specjalistów:

 • dr n. med. Lechosław Paweł Chmielik
  - PECJALISTA LARYNGOLOG, SPECJALISTA LARYNGOLOG DZIECIĘCY

 • dr n. med. Henryk Koziara
  - NEUROCHIRURG

 • prof. dr. hab. n. med. Stanisław Niemczyk
  - NEFROLOG, ENDOKRYNOLOG, GERIATRA

 • lek. med. Marcin Nadratowski
  - SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ
 • lek. med. Dorota Różański
  - SPECJALISTA NEUROLOG

 • dr n. med. Łukasz Talarek
  - CHIRURG KLATKI PIERSIOWEJ

 • lek. med. Tomasz Waliński
  - ORTOPEDA

 • Małgorzata Baz
  - SPECJALISTA RADIOLOGII I DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ

Badania w Naszym Centrum to:

Medicus logo

Bezpieczeństwo

Medicus logo

Komfort i wygoda

Medicus logo

Sprzęt najwyższej klasy

Medicus logo

Wykwalifikowany personel

Nowości

Rezonans Magnetyczny „Medicus” obchodzi swoje pierwsze urodziny.
Image is not available

26 Maja w Centrum Diagnostyczno- medycznym odbyło się huczne świętowanie z okazji roku działalności placówki.

Konkurs Plastyczny – Żyj zdrowo – kolorowo.
Image is not available

Centrum Diagnostyczne Medyczne „Medicus” zachęca do twórczej i kolorowej zabawy. Narysuj jak Ty i Twoja rodzina prowadzicie zdrowy tryb życia. Na wasze prace czekamy do 24 maja. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Otwarcie Centrum Diagnostyczno-Medycznego
Image is not available

Już 1 kwietnia zapraszamy na otwarcie nowoczesnego Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Mławie. Nasze centrum to najnowocześniejszy sprzęt oraz wykwalifikowany personel. Zapraszamy.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider